Які будинки будують в Україні?

Головна > Новини > Які будинки будують в Україні?

жк континенталь харьков новострой какие дома строят в украине

Які будинки будують в Україні?

У кожної людини є базові потреби: їжа, сон, безпека. Сьогодні ми пропонуємо поговорити про безпеку, а саме квартиру. Які бувають нові багатоквартирні будинки? З чого їх будують? І який варіант вибрати щоб було дійсно безпечно?

Ми завжди прагнемо до поліпшення житлових умов, а забудовники пропонують нам різні варіанти. Зараз в Україні популярні 3 основних технології будівництва: цегляні будинки, панельні будинки і монолітно-каркасні будинки. У чому особливість кожного виду будинку?

Будівництво цегляних будинків

Які будинки будують в Україні?

На даний момент цей спосіб втрачає свою популярність і характерний більшою мірою для житла преміум класу. Пов’язано це з низькою швидкістю будівництва та високим рівнем витрат на робочу силу. Також в зимовий період такі будинки будувати досить складно. Але, тим не менш, це один з найдавніших способів будівництва, що застосовується і зараз.

Переваги цегляних будинків:

  1. Довговічність таких будинків. Для цього звичайно потрібно вчасно проводити ремонтні роботи і допомагати дому зберігати свій стан, але все ж на прикладі замків ми можемо спостерігати термін життя цегляних будівель.
  2. Екологічність – адже для виробництва цегли використовують тільки природні матеріали. Глина, пісок, вода і термічна обробка – тут точно немає шкідливих домішок.
  3. Пожежна безпека. Адже цегла негорючий матеріал, а значить і будівлі з цегли досить стійкі до вогню, чого не можна сказати про меблі в таких будинках.
  4. Сильна шумоізоляція. І в багатоквартирних будинках це важливо, адже після робочого дня хочеться відпочити і не чути серіал сусідів, ігри дітей. Та й щоб улюблена кішечка заважала сусідам, теж не хочеться.
  5. Висока термоізоляція. Теж важливий показник, адже в таких будинках не холодно взимку і не жарко влітку.

Недоліки цегляних будинків:

  1. Низька швидкість будівництва. Це пов’язано з об’ємом роботи з укладання цегли, що займає багато часу.
  2. Необхідність в фундаменті з високою несучою здатністю, адже будинок виходить масивний і важкий. Плюс потрібно враховувати характеристики грунту на якому будуватиметься будинок, щоб він був надійним.
  3. Не завжди рівна кладка. Навіть при роботі досвідчених мулярів, людський фактор не можна прибрати повністю, тому є ризик, що стіни будуть не зовсім рівними.
  4. Висока вартість таких будинків. Це пов’язано з витратами на матеріали, а також на роботу фахівців.

Панельні будинки

Які будинки будують в Україні?

Часто використовувана технологія, яка дозволяє будувати будинки максимально швидко. Також при такому будівництві вартість будинків не сильно висока, будувати можна багато, і значить максимальна кількість людей може заїхати в нові квартири. Така технологія будівництва характерна для будинків економ класу.

Переваги панельних будинків

  1. Відсутність «людського фактора» при виробництві панелей. Їх виробляють на спеціальних заводах і процес повністю автоматизований. І оскільки саме панелі є головним матеріалом для таких будинків – будматеріал буде максимально відповідати стандарту.
  2. Висока швидкість будівництва. Це пов’язано з тим, що на майданчик потрапляє вже майже готовий будинок, тільки в розібраному вигляді. Також при будівництві таких будинків практично немає робіт, які вимагають додаткових умов в зимовий період.
  3. Рівні стіни. Ця перевага обумовлено тим, що панелі виготовляються на заводі і приїжджають на будівельний майданчик рівними.
  4. Низька вартість квартир в панельному будинку. Ціна, звичайно дуже відносне поняття, але саме будівництво панельного будинку обходитися дешевше ніж цегельного або монолітно-каркасного, чим і зумовлена нижча вартість.

Недоліки панельних будинків:

  1. Погана звукоізоляція. Чому почали саме з цього? Просто це найчастіша скарга жителів панельних будинків і причина жартів «Чхнув на 3-омм, на 7-ому сказали будь здоров!». Звичайно рівень шуму в подібних жартах дуже перебільшений, але чути гучний шум від сусідів ви дійсно будете.
  2. Висока теплопровідність. Через це в таких будинках холодно взимку, а влітку вони дуже гріються. Звичайно сучасні будинки утеплюються по фасаду, але все-ж панельні будинки залишаються найбільш непристосованими для нашого клімату.
  3. Потрібна гарна герметичність стиків плит. Повітряпроникливість таких будинків не найвищого рівню, а ось вологу і разом з нею вогкість, такі будинки можуть отримати, якщо стики плит будуть недостатньо герметичні.
  4. Планування квартир. Не завжди планування відповідають бажанням жителів, а зробити перепланування в панельному будинку не можна. І якщо ви хочете організувати життєвий простір комфортно для вас – краще вибрати інший варіант.
  5. Фасад будинку. Сучасні панельні будинки фарбують в різні кольори і намагаються вписати в архітектуру міста, але вони залишаються масивними і однаковими, адже цікаві архітектурні рішення з панелей зробити неможливо.

Монолітно-каркасні будинки

Які будинки будують в Україні?

Одна з найбільш сучасних технологій будівництва, яка тільки набирає свою популярність в Україні. Ці будинки із середньою ціновою політикою. Вони стали проміжним варіантом між цегляним будинком і панелькой, зайнявши сегмент будинків бізнес і преміум класів.

Переваги монолітно-каркасних будинків.

  1. Довговічність будинків. Хоча в Україні цю технологію використовують в будівництві не так давно, у всьому світі вона вже показала свою надійність. Монолітно-каркасні будинки експлуатують більше 100 років без капітальних ремонтів.
  2. Стійкість конструкції. Завдяки залізобетонному каркасу, такі будинки мають стійку форму. Коли в перші роки будинок дає усадку в таких будинках цей процес відбувається рівномірно, стіни не перекошуються і навіть дизайнерський ремонт не постраждає.
  3. Квартири не мають несучих стін. На всій площі є тільки частини каркаса, що дає можливість організувати простір під свої бажання. Саме в таких будинках можливе створення квартир без перегородок.
  4. Надійність фундаменту. Такі будинки часто вибирають для будівництва на м’яких грунтах. Адже вони мають невелику вагу і надійний фундамент. Завдяки цим двом характеристикам вони можуть розташовуватися практично в будь-якій частині міста.
  5. Взяли все краще від конкурентів. Завдяки монолітно-каркасної основі, такі будинки будуються досить швидко, при цьому зовнішні стіни і стіни між квартирами можуть бути виконані з цегли, силікатної цегли, газоблоку або керамоблока. Залежно від матеріалу стін змінюються характеристики, перевагу варто віддати цеглі або керамоблок. Саме ці матеріали мають низьку теплопровідність і високу повітряпроникливість .
  6. Низький ризик пожежі. Як і в цегляних будинках використовуються негорючі матеріали, що робить будинок безпечним. А використання натуральних матеріалів робить його екологічним.

Недоліки монолітно-каркасних будинків.

  1. Звукоізоляція нижче ніж у цегляних будинків. Тим не менш, вона набагато вище ніж в панельних будівлях. Звук передається по бетонному каркасу, при цьому самі стіни звук приглушують.
  2. Труднощі з прокладенням інженерних комунікацій. У каркасі будинку досить складно зробити додаткові комунікації, але на етапі будівництва цю роботу виконує забудовник і як правило жителям будинку не приходиться витрачати на це свої сили.
  3. Будівництво в зимовий час йде трохи повільніше ніж влітку. Це пов’язано з використанням додаткових компонентів розчинів, а також з необхідністю дотримуватися будівельних норм для надійності будинку.
  4. Велика кількість фахівців. Для будівництва монолітно-каркасних будинків потрібні добре навчені професіонали і також спеціальна техніка, що додає витрати забудовнику.

Кожен може самостійно вибрати, який будинок вам підходить. Переваги і недоліки є в будь-якому з варіантів. Якщо порівнювати співвідношення ціни, якості, комфорту життя ми можемо рекомендувати вам монолітно-каркасні будинки, як наприклад ЖК Континенталь в Харкові. Екологічний і теплий будинок від надійного забудовника може стати кращим вибором для вашої родини. Обрати собі квартиру ви можете в нашому інтерактивному розділі за посиланням.

Читайте також

Зв’яжіться з нами зараз, щоб закріпити знижку до 3% на вашу квартиру

Ми будемо раді вас проконсультувати і надати ексклюзивну знижку. Заповніть форму нижче і наші фахівці зв’яжуться з вами найближчим часом.


    Які будинки будують в Україні?