Чек-лист на вибір квартири в новобудові

Головна > Новини > Чек-лист на вибір квартири в новобудові

доступно в новострое жк континенталь харьков

Чек-лист на вибір квартири в новобудові

При виборі квартири в новобудові виникає безліч питань і невизначеностей. Хтось шукає своє перше житло, хтось хоче поліпшити житлові умови, а для когось це бізнес. Незалежно від вашої мети пошуку житла на первинному ринку є те, що вам точно потрібно знати. Ми розповімо все поетапно і проведемо вас від ідеї до покупки.

1. Вирішіть точно, що вам не підходить вторинний ринок нерухомості.

Можливо навпаки, ви вирішите, що він вам підходить. Тоді ця стаття стане неактуальною для вас у всіх інших пунктах. І все ж, чим відрізняється первинний і вторинний ринок нерухомості?

Купівля квартир на вторинному ринку гарна, коли житло потрібно відразу. При такій покупці ви можете відразу після оформлення документів почати ремонт і заїжджати жити в квартиру. Також в таких будинках, як правило, вже є розвинена інфраструктура: магазини, аптеки, школи, транспортні розв’язки. Але будьте готові, що будівлі теж мають свій термін експлуатації, а капітальні ремонти будівель в Україні не завжди виконуються вчасно і якісно. Також ви не знаєте в якому стані знаходяться комунікації в будинку, і які ще «сюрпризи» чекатимуть вас від попередніх власників або сусідів. Для проведення якісного ремонту часто доводиться робити велику кількість демонтажних робіт, що вимагає додаткових витрат.

Первинний ринок дає вам можливість придбати новий будинок з якісними комунікаціями всередині, новими і сучасними матеріалами будівництва. Такі будинки будуть відповідати всім сучасним будівельним нормам і прослужать багато років. Розвиненість інфраструктури потрібно аналізувати в кожному окремому випадку. Але навіть якщо на момент початку забудови в районі ще немає школи або дитячого садка, він обов’язково з’явитися в перші роки після здачі будинку. Правда в таке житло не можна заїхати відразу, потрібно чекати закінчення будівництва і робити ремонт.

З огляду на все вище сказане, дайте собі відповідь на питання «Первинна нерухомість або вторинка?» І якщо ви вибираєте первинний ринок нерухомості, давайте рухатися далі.

2. Виділіть важливі для вас критерії нової квартири.

Район, забудовник, терміни здачі, планування, інфраструктура. Для кожного першочергове значення матимуть різні критерії, але перевірити ми радимо все. Починаючи від самого важливого, і рухаючись в кінець списку. Найкраще почати зі складання списку з усіх об’єктів, які будуються в вашому місті. Далі з цього списку приберіть всі будинки які ви точно не розглядаєте як варіант. Наприклад, вам точно не підходить район, або ви шукаєте будинок поруч з метро. Підсумовуючи всі за і проти, з будинками які залишилися в списку починаємо працювати.

3. Аналіз компанії забудовника.

У кожному місті є цілий ряд будівельних компаній які пропонують свої об’єкти. У Харкові, наприклад, це Construction Group International, Житлобуд-1, Житлобуд-2, Авантаж, Строй Сіті, Фелічіта, Воробйові гори і багато інших. І кожен з цих забудовників спеціалізується на певному типі будинків, ми рекомендуємо вибирати будинки які забудовник будує в рамках його звичайної діяльності.

У вашому списку поруч з кожним будинком ви можете позначити забудовника конкретного житлового комплексу. Радимо розглядати як власні об’єкти кожного із забудовників, так і будівлі де він виступає генеральним підрядником, наприклад Construction Group International має як власні будинки в Харкові, так і будує на генеральний підряд житловий комплекс Континенталь.

Після цього аналізуємо, скільки років забудовник працює на ринку нерухомості, скільки об’єктів здано, які відгуки на об’єкти. Ми радимо виключити з вашого списку будинку, які будують невідомі забудовники. Також варіант будинку преміум класу від забудовника який спеціалізується на економ класі може бути невиправданим ризиком.

4. Клас будинку.

Хоча в Україні немає класифікатора прийнятого на рівні нормативно-правового акта, потрібно розуміти, що є будинки економ, комфорт, бізнес і преміум класу. Від класу будинку залежить які матеріали будуть використані, в якому районі буде будинок і навіть скільки ліфтів буде в кожному під’їзді. А ще від цього буде залежати ціна. Чим вище клас будівлі, тим комфортніше в ньому жити і тим вище його ціна.

5. Аналіз будівництва конкретного будинку.

Проаналізуйте технологію будівництва та матеріали, які використовуються в роботі в останніх будинках з вашого списку. Будинки можуть бути монолітно-каркасних, цегляними, панельними, зібраними з блоків. Перш за все, використані матеріали впливають на клас будівлі. У кожного з матеріалів різні показники енергоефективності, провідності звуку, екологічності. Важливо знати з чого будують будинок, яким матеріалом його утеплюють, бажано щоб були встановлені якісні двері і вікна. Також важливо знати чи будуть підключені міські комунікації, або будинок буде, наприклад, з автономним опалення. Ми радимо віддати перевагу монолітно-каркасних будинків, стіни в яких із силікатної цегли або керамічних блоків, також рекомендуємо цегляні будинки.

6. Отримайте інформацію у відділі продажів.

Ідіть до відділів продажів, дивіться плани квартир і вибирайте що вам подобається. На більш ранніх етапах будівництва вибір квартир і поверхів буде більше. Правда побачити ви їх зможете тільки на кресленнях. На більш пізніх етапах будівництва можна прийти в типову квартиру, але вибір буде значно менше. І ціна до закінчення будівництва зазвичай стає вище. Виберіть декілька відповідних вам варіантів від різних забудовників. Також задайте питання про облаштування прибудинкової території, обслуговування будівлі після закінчення будівництва. І на цьому етапі попросіть дозвільні документи на будівництво.

7. Перевірте документи.

Перевірте дозвільні документи на будівництво і документи забудовника. Ми радимо для цього звернутися до юристів. Послугу перевірки забудовника зараз надають багато юридичних компаній. Така перевірка дасть вам впевненість, що ви не купуєте кота в мішку і будинок буде зданий в експлуатацію. Можна, правда і пропустити цей етап, якщо ви довіряєте забудовнику на 100%.

8. Як відбувається оформлення угоди.

Основні способи які пропонують забудовники: фонд фінансування будівництва, покупка акцій або цінних паперів, попередній нотаріальний договір.

Всі ці способи досить безпечні і надійні, але потрібно врахувати кількість додаткових витрат пов’язаних з оформленням покупки в той чи інший спосіб. Запитайте у відділі продажів про всі додаткові витрати, адже це може суттєво вплинути на кінцеву ціну такої бажаної покупки.

9. Порахуйте гроші.

Свої звичайно. Вам потрібно вирішити, чи можете ви оплатити 100% квартири, що купується, можливо вам знадобитися кредитування або розстрочка від забудовника. Не всі забудовники працюють з банками для кредитування, але майже всі пропонують розстрочки. До речі самі розстрочки можуть бути з відсотками або без них. А за 100% оплату деякі з забудовників дають знижку. Просто знайдіть той варіант оплати який підійде саме вам. І не забудьте запитати про акції.

10. Фінальні аргументи.

Якщо у вас все ще стоїть вибір між декількома варіантами квартир, вам треба їхати до будівельного майданчика. Цього разу щоб подивитися район. Чи є поруч школа, чи добре освітлюються вулиці, як далеко транспортна зупинка і навіть де знаходиться найближча кав’ярня. Всі ці дрібниці можуть впливати на комфорт вашого життя. Вам потрібно зрозуміти, який з можливих варіантів підходить вам не тільки плануванням і характеристиками будинку, але і місцем в якому він знаходитися. Можливо те, що ваші діти не будуть переходити проїжджу частину по дорозі в школу стане саме вашим вирішальним аргументом.

11. Придбання квартири.

Коли ви перевірили всі документи і вибрали свою ідеальну квартиру залишається тільки придбати її і чекати закінчення будівництва. Почніть пошук фахівців для дизайнерських і ремонтних робіт, як правило це займає досить багато часу.

Користуйтеся нашими порадами і вибирайте найкращий варіант квартири для вас! І подивіться також наші квартири у інтерактивному розділі – можливо ми зможемо вам запропонувати ваш ідеальний варіант.

Читайте також

Зв’яжіться з нами зараз, щоб закріпити знижку до 3% на вашу квартиру

Ми будемо раді вас проконсультувати і надати ексклюзивну знижку. Заповніть форму нижче і наші фахівці зв’яжуться з вами найближчим часом.


    Чек-лист на вибір квартири в новобудові