Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва

Головна > Новини > Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва

континенталь строительство харьков март 2020

Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва

На ринку нерухомості України на даний момент користуються популярністю 4 основні технології будівництва:

  1. монолітно-каркасна,
  2. зведення панельних будинків,
  3. цегляне будівництво,
  4. будівництво блочних будинків.

Всі ці технології відрізняються і мають ряд переваг і недоліків. Для будівництва житлового комплексу Континенталь в Харкові ми вибрали монолітно-каркасну технологію будівництва.

У всьому світі вже багато років використовують цю технологію будівництва, а деякі з будівель вже відсвяткували свій столітній ювілей. Для України ця технологія відносно нова і поки тільки набирає популярність.

У чому особливість монолітно-каркасної технології, які є переваги і недоліки при будівництві та експлуатації будинку і чи варто вибирати собі квартири в таких будинках? Чому саме цю технологію будівництва ми вибрали для ЖК Континенталь? Давайте розберемося.

Чому монолітно-каркасна технологія будівництва повільно розвивається на українському ринку?

Зазвичай в сферах з високою конкуренцією розвиток технологій йде швидко. До таких сфер відноситься і будівництво житлових будинків. Технології постійно розвиваються і удосконалюються, при цьому більшість забудовників вважають за краще використовувати звичні і перевірені методи будівництва. Крім цього для монолітно-каркасних конструкцій необхідно дороге устаткування і спеціально навчені співробітники, що вимагає значних вкладень від компанії. Для будинку на Студентській ми вибрали генерального підрядника «Construction Group International», який вже має досвід у зведенні будинків з використанням даної технології будівництва і добре зарекомендував себе на ринку нерухомості Харкова. В останні роки впровадження монолітно-каркасної технології в будівництво житлових будинків йде швидше, оскільки запит на якість житла підвищується.

Як же будуються монолітно-каркасні будинки?

Насамперед в таких будинках створюється залізобетонний монолітний каркас та плити перекриття. Це основа майбутнього будинку. Такий каркас створюється на будмайданчику за допомогою зйомної опалубки, а зведення відбувається поверх за поверхом.

Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва

Спочатку встановлюють опалубку і каркас з металевої арматури, після цього в основу заливають бетон і чекають його повного застигання. Наступним етапом робиться перекриття поверху і знімають дерев’яну опалубку. Ну і звичайно повторюють всю процедуру на наступному поверсі.

Така технологія дозволяє зводити будинок повністю або тільки його несучі конструкції. Для зведення багатоповерхових будинків, як правило, зводять тільки каркас. Стіни в такому випадку можуть бути будь-якими: цегляними, з газоблоку, силікатної цегли або керамічних блоків. Можна проводити кладку стін як паралельно зі зведенням каркасу так і після повного завершення робіт над монолітної основою будинку.

Які переваги є у монолітно-каркасних будинків?

– Квартири без несучих стін. Можна навіть зробити повністю вільний простір без стін, за винятком мокрих зон і колон монолітно-каркасної конструкції. Це дає простір для втілення найсміливіших дизайнерських рішень. У новобудові на Салтівці ми пропонуємо вільне планування, щоб мешканці будинку могли самостійно організувати свій життєвий простір.

– Висота стель. Це важливий критерій в наш час. У багатоповерхових будинках часто зменшують висоту стель для зменшення навантаження на фундамент, при монолітно-каркасної технології будівництва цього можна уникнути. Саме тому в будинку Континенталь висота стель буде 285 см.

– Фундамент з додатковим армуванням. Це забезпечує міцність несучих елементів. Арматура при цьому захищена від процесів корозії, окислення і від перепадів температур, що особливо важливо в нашому кліматичному поясі. А сам каркас є безшовним, що підвищує його надійність.

– М’які ґрунти не перешкода. Монолітно-каркасні будинки підходять для будівництва на м’яких ґрунтах. Це пов’язано з їх невеликим, щодо інших технологій будівництва, вагою. При цьому для будинку на метро Студентська ми зробили ущільнену систему паль. Це додатково гарантує надійність будинку на ґрунтах поряд з Журавлівського гідропарку.

– Не перекошуються і не тріскаються об’єкти. У кожному новобудові Харкова є природне осідання ґрунту, яке відбувається в перші роки після будівлі будинку. Монолітні будинки при цьому не перекошуються і не тріскаються, як це буває з іншими типами будівель, а усадка відбувається рівномірно. Ви зможете зробити свій ідеальний ремонт відразу після здачі будинку в експлуатацію і не хвилюватися, що він буде зіпсований.

– Будівництво круглий рік. Із застосуванням монолітно-каркасної технології можна проводити роботи в будь-який з сезонів і це не шкодить якості будинку. Це дозволяє збільшити швидкість будівництва.

Перевірена часом технологія. У всьому світі монолітно-каркасні будинки показали, що термін їх експлуатації перевищує 100 років без капітальних ремонтів. Квартири в таких будинках служать не одному поколінню мешканців. Тому купуючи квартиру в будинку побудованому з застосуванням монолітно-каркасної технології ви робите довгострокову інвестицію.

Міцність, вогнестійкість, довговічність і свобода при виборі архітектури і планування будинку – плюси які ми враховували в ЖК Континенталь вибираючи технологію будівництва.

Чи є недоліки у монолітно-каркасних будинків?

Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва

Є, і хоча більша їх частина стосується процесу будівництва, ми розповімо і про них.

Необхідний високий рівень підготовки будівельників, адже використання монолітно-каркасної технології вимагає додаткових знань. Порушення технології знижує якість будинку, як і при інших варіантах будівництва.

– При будівництві в зимовий час необхідно використовувати спеціальні розчини і витримувати норми будівництва в холодну погоду.

Високий рівень теплопровідності монолітного каркаса. Цей недолік можна повністю усунути на етапі утеплення будинку. У ЖК Континенталь ми використовуємо керамічні блоки для зовнішніх стін і утеплимо будинок мінеральною ватою 15 сантиметрів, що зробить будинок теплим і енергозберігаючим.

– Погана звукоізоляція. І хоча рівень шуму буде нижче ніж, наприклад, в панельних будинках, але цей недолік все ще відчутний. У квартирах рекомендовано робити звукоізоляцію, що дозволяє вирішити дану проблему. Більшу частину шуму приберуть стіни з керамічних блоків і двокамерні вікна.

– Складність в прокладанні інженерних комунікацій. Як правило, цим займається забудовник на етапі будівництва. Після того як моноліт застиг змінити щось складно, а іноді й неможливо.

Чи варто брати квартири в монолітно-каркасних будинках?
октябрь процесс строительства харьков континенталь

Це рішення потрібно приймати самостійно, але велика кількість переваг такого будинку і недоліки, які легко можна усунути, роблять цю технологію однією з найбільш часто запитуваних серед покупців квартир в новобудовах.

Так чому саме ця технологія використана в ЖК Континенталь?

Монолітно-каркасна технологія дозволяє нам звести надійний будинок на ґрунті Салтівського житлового масиву не ризикуючи якістю будинку. Взявши все краще від монолітного каркаса, ми додали до цього зовнішні стіни і стіни між квартирами з керамічних блоків і утеплили будинок мінеральною ватою.

Чому саме керамічний блок доповнює монолітний каркас будинку?

Вся справа в характеристиках цього матеріалу. Він легкий, що додатково знижує вагу конструкції. Також керамоблок має низьку теплопровідність, завдяки цьому в будинку створюється ідеальний мікроклімат. Ефективне поглинання шумів цього матеріалу захистить мешканців будинку від шуму міської суєти. Ну і звичайно цей матеріал екологічний.

Все це створило безпечний і теплий будинок. ЖК Континенталь – лідер серед новобудов в Харкові з енергозбереження.

Читайте також

Зв’яжіться з нами зараз, щоб закріпити знижку до 3% на вашу квартиру

Ми будемо раді вас проконсультувати і надати ексклюзивну знижку. Заповніть форму нижче і наші фахівці зв’яжуться з вами найближчим часом.


    Що таке монолітно-каркасна технологія будівництва